Hollywood 30 Days banner
Hollywood 30 Days sipariş
Hollywood 30 Days ile Zayıflayın!!

Ada Çayı ve Kış Çayı Faydaları

Ada Çayı Faydaları
Pürüzsüz ciltler için tercih edilebilen ada çayının içerdiği antioksidanlar sayesinde sağlık açısından birçok yararı vardır. Anti kanser maddesi olarak da tercih edildiği için cilt dışında saç sağlığı için de kullanılabileceği belirtilmektedir.
Çağın en önemli rahatsızlıklarından olan depresyona iyi geldiği belirtiliyor. İçeriğindeki maddeler ile birlikte günde 1 ada çayı tüketimi, stressiz bir yaşamı beraberinde getirebilir. Stres ve depresyona karşı günümüzde birçok kişinin ada çayı tükettiği biliniyor.
Alzheimer hastalığına karşı da ada çayı tüketilebilmektedir. Bunun yanında farklı hafıza kayıpları için de ada çayı tüketimi öneriliyor. Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkabilecek bunama ve unutkanlık gibi zihinsel problemlerden korunmanıza yardımcı olabilir.
Yine günümüzün büyük sorunlarından olan diyabet hastalığına karşı, yapılan araştırmalar sonucunda şeker hastalığı ile mücadele eden kişilerde kolesterolü düşürme potansiyeli olduğu ortaya çıkarılmıştır. Bu çayın yapraklarında diyabet hastalığına karşı mücadele eden bileşenler olduğu söyleniyor.
Kalp sağlığını koruduğu belirtilen adaçayı, 2 tatlı kaşığı olarak tüketilebilir. Kalp sisteminin uygun bir şekilde çalışması ve kalp ritminin sağlıklı bir şekilde görevlerini yapabilmesi için önerilmektedir. Bu açıdan bakıldığında kalp sağlığına olumlu etkilerinden bahsedilebilir.
Enfeksiyon hastalıkları ve romatizma gibi sorunlar için iyi derecede antioksidan içerdiği belirtilen sağlıklı çay, bronşit ve astım hastalıklarına karşı kullanılabilir. Bunun yanı sıra astım ataklarının şiddetini azaltıcı gücü bulunabilir.
Adaçayı üzerinde yapılan bir diğer araştırmada sindirim sistemini koruduğunu ve ishal sorununa iyi geldiği belirtilmiştir. İçeriğindeki lifler sayesinde mideyi kuvvetlendirdiği ve sindirim sisteminde yaşanabilecek sorunları çözdüğü biliniyor. Bunun yanında aşırı terlemeye karşı da çok etkili bir besin kaynağı olduğu uzmanlar tarafından söylenmektedir.
Yaşlılığı geciktirici etkisiyle ada çayının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Kan dolaşımının hızlanmasını sağladığı için hücrelerin yenilenmesinde etkin bir şekilde rol oynadığı belirtiliyor. Ayrıca hücrelerin onarılmasında da büyük rol oynadığı kabul ediliyor. Özellikle de içeriğindeki A vitamini ve bol kalsiyumun etkisiyle birlikte cilt üzerinde meydana gelen kırışıklıkları giderebilmektedir.
Serbest radikallerin düşmanı olan adaçayı tüketiminin düzenli bir şekilde yapılmasıyla uzun süre cilt sağlığı korunabilir ve cildinizin daha genç kalması sağlanabilmektedir. Pürüzsüz bir cilt sahibi olmak için düzenli bir şekilde tüketebilirsiniz. Bayanların selülit sorunlarına karşı da kullanabileceği adaçayı, bu faydaları ile birlikte günümüzdeki en yararlı bitkisel çaylardan biri olarak tercih ediliyor.

Kış Çayı Faydaları
ada-cayi-vekis-cayiEv yapımı olarak da tercih edebileceğiniz Kış Çayının hazırlanma süreci de oldukça pratiktir. Grip ve soğuk algınlığı durumlarında rahatlıkla tüketebileceğiniz ve gündelik hayatınıza devam edebileceğiniz Kış Çayı ile birlikte öksürük ve boğaz ağrılarını da azaltabilirsiniz. Bu sayede içeriğindeki vitaminler etkisini kısa sürede gösterir ve aroma tadını alarak vücudunuza yararlı etkilerini göstermeye başlar. Sizler de enfeksiyonlardan kurtulmak ve rahat bir kış ayı geçirmek için Kış Çayını tercih edebilirsiniz. Vücudunuzdaki ödemlerden kurtulmak için bu karışımları hazırlayarak Kış Çayı tüketebilirsiniz. Ayrıca içerik bakımından herhangi bir yan etkisi bulunmayan kış çayı, birçok konuda sağlığınız için oldukça faydalıdır.
Bu içerikler ile birlikte elde ettiğiniz karışımın birkaç gün içerisinde etkisini gösterdiği söylenmektedir. Bunun yanı sıra hazır olacak tercih edeceğiniz Kış Çayı da içerik olarak birçok bitkisel katkı malzemesinden üretildiği için son derece faydalıdır.
Kış çayının bilinen faydaları arasında;
• Soğuk algınlığına iyi geldiği belirtilmektedir.
• Boğaz ağrılarına karşı da kullanılabilir.
• Kuru öksürüğün giderilmesinde tercih edilebilir.
• Boğazda görülebilecek şişkinliği azaltır.
• Eklem ve kas ağrılarında etkili olduğu bilinir.
• Ateş düşürücü özelliği bulunur.
• Orta seviyedeki enfeksiyonların giderilmesinde etkilidir.
• Alerji belirtilerini hafiflettiği söylenir.
• Basur tedavisinde kış çayı tüketilebilir.
• Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi bulunur.
• Kansere karşı bitkisel tedavi amaçlı tüketilebilir.
• Ateş düşürücü özelliği bulunur.
Daha çok gripten kurtulmak için tüketebileceğiniz kış çayı ile birlikte bu faydaları kısa süre içerisinde görebilirsiniz. Evinizde de rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu bitkisel karışım ile birlikte farklı rahatsızlıkların giderilmesinde de tüketebilirsiniz.
Vücudun direncini artırabilen ve anne sütünün de artmasını sağlayabilen kış çayı aynı zamanda bronşları da açabilir. Tamamen doğal olduğu için gün boyu zindelik ve enerji kazandırabilmektedir. Günümüzde bu tür rahatsızlıkların bitkisel tedavisinde rahatlıkla kullanılabilen kış çayını uzmanlar da önermektedir.
Zihni kuvvetlendirebilen yapısıyla unutkanlığa karşı da etkili olduğu söylenen faydalı kış çayı, mide bulantılarına da iyi gelmektedir. Saymakla bitmeyecek olan faydaları arasında en çok bilinen özellikleri bu şekildedir. Ayrıca burun akıntılarına karşı da kış çayı tüketebilirsiniz. Evinizde hazırlayabileceğiniz kış çayları arasında zerdeçallı, portakal kabuklu, limonlu, kuşburnu ve nane limonlu kış çayları mevcuttur. Tercihinize göre kullanabilir ve bu faydalarını kısa bir süre içerisinde görebilirsiniz.
Kış çayı tüketmenin faydaları arasında bulunan bu özellikler ile birlikte vücut direncinizi artırabilir ve oldukça ekonomik bir şekilde bu paketlere sahip olabilirsiniz. Göğüs ağrılarına karşı ağrı kesici olarak kullanılabildiğini de belirtebiliriz. Bağırsak gazlarının giderilmesinde de kullanılarak her türlü ağrıyı kestiği belirtilmektedir. Tat olarak kullanıcıları rahatsız etmeyen yapısı sayesinde son zamanlarda kış çayının popülerliği artarak devam etmektedir.
Aktarlardan rahatlıkla bulabileceğiniz kış çayını uygun bir şekilde demleyerek kullandığınız sürece herhangi bir yan etkisiyle karşılaşmadan özellikle grip enfeksiyonlarına karşı tedbir alabilir ve rahat bir yaşam sürebilirsiniz. Kış çayının bilinen faydaları ve özellikleri bu şekilde sıralanabilir. Soğuk günlerde afiyetle tüketebilirsiniz. Alternatif tıpta bitkisel ürünlerin önemi büyüktür.

, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir